חיפוש מהיר
מחיר: עד ש"ח
כניסה לסיטונאים
כניסה למשתמש קיים
זכור אותי במחשב זה

שכחתי סיסמא
הרשמה למשתמש חדש
חדשות
מוצר החודש
היום הראשון של הבריאה

מי אנחנו
בשנים האחרונות ישנה נהירה המונית אחר חיפוש האמת. הסמלים בתכשיטים שלנו באים להסיר את מעטה החשכה מעל עיניו של מחפש האמת. אם כן, מהי האמת וכיצד ניתן להגיע אליה מבעד למעטה האפלה? לשם כך יש צורך לפתור חידה קטנה והיא השאלה: מי או מה אני? פתרונה של שאלה זו מוביל לדרך הגדולה של ידיעה מוחלטת של האמת בכל דבר ודבר.
מאחר ואנו דוברי עברית הבה וניקח את הפסוק הראשון בספר בראשית- "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ והארץ הייתה תהו ובהו וחושך על פני תהום".
 
 
השאלה היא מהו ה"תהו ובהו"? רוב האנשים מתייחסים אל התהו ובהו כאל מצב כיאוטי, חוסר סדר. אולם כתוב שהארץ הייתה חושך על פני תהום- כלומר חלל ריק ואפל- כלום. פתרון החידה טמון במילה עצמה ובצליל שלה. חיזרו על המילה "תהו ובהו". מדובר בצליל שחוזר על עצמו-הד, תהו ובהו- ת"ו- צליל- תדר- תהו ובהו- ת"ו- תנועה ומנוחה. תהו ובהו- תב"ה- תו-צליל. מעניין לראות שהאותיות הראשונות והאחרונות במילים תהו ובהו יוצרות את האותיות תו ו- וו כלומר שוב את המילה תו.
 
תנועה ומנוחה - תדר
כאשר אנו באים לבדוק ממה עשוי החומר אנו מגיעים למולקולות ומשם לאטומים. אטומים מורכבים מחלקיקים הנעים במהירות אדירה אחד מסביב לשני וכאשר מדענים בודקים ממה עשויים חלקיקי האטום הם מוצאים אורכי גל (תדרים) שונים. כדי להסביר בצורה הפשוטה ביותר מהו תדר חישבו על תנועה ומנוחה שחוזרת על עצמה. האוזן האנושית שומעת כ- 30 עד 16000 רטיטות (תנועות ומנוחות בשניה) התדרים במהירויות השונות יוצרים את הבדלי הצליל. למעשה הכל עשוי מתדרים. אפילו החומר כפי שכבר הוזכר. כלומר, כל מה שקיים כולל מהותנו וגופנו עשויים מתדר. זוהי הסיבה לכך שהאלהים מדבר בתהליך הבריאה "ויאמר", וזו הסיבה שאנו קוראים לכל הקיים בשם "דברים" מלשון דבור.

אהיה אשר אהיה
הרמז הבא לגבי מי או מה אני ניתן בספור על משה ההולך במדבר ורואה את הסנה הבוער. בימי קדם האמינו ששמו של אדם משקף את מהותו - ומשה שרוצה לדעת את מהותו של האל האחד שואל אותו לשמו, ואלהים עונה לו "אהיה אשר אהיה". משה הבין בדיוק את תשובתו של האל: אבל מתוך הבנה שבני ישראל לא יבינו את עומק תשובתו של האל הוא שואל אותו: וכשבני ישראל ישאלו אותי לשמך מה אומר להם? האל עונה למשה ואומר לו תאמר ש"אהיה" שלח אותך. גם תשובות אלו סולפו במהלך השנים ומשמעותן עוותה ונשכחה. האל אומר למשה בשפה פשוטה: שמי "אהיה אשר אהיה" כלומר אני עומד להיות הדבר שאני עומד להיות. אמור לבני ישראל שזה שעומד להיות שלח אותך. כעת התבוננו סביבכם ב"דברים" המקיפים אתכם. מהו הדבר היחיד שודאי בבריאה ושהוא קבוע? התשובה היא השינוי. לא קיים דבר שנשאר ביקום בצורתו לנצח. כל מה שקיים משתנה ונמצא בתנועה. אם התדר שלובש את כל הצורות של כל הדברים יעצר ותנועתו תיפסק כל היקום יעלם והבריאה תחדל.

היה הווה יהיה - שם האלוהים
לכח שיצר את הכל אין שם. הוא תדר משתנה ולכן הוא חסר צורה או הגדרה. י.ה.ו.ה למשל הוא פשוט המחזוריות של הזמן היה- הווה- יהיה או ההתהוות של התדר לצורותיו המשתנות. הערך המספרי של מילה זו הוא 26 וזהו המספר של המחזוריות של היקום למשל. התכשיטים שאנו מייצרים מסמלים את התבניות הגיאומטריות שיוצר אותו תדר בהתפתחויותיו השונות. התדר הזה לבש גם את דמותך. אתה הבורא בדרגת התפתחות מסויימת. בצלם אלהים. במשך אלפי שנים קמו אנשים שהגיעו להכרה זו. חלקם נצלבו, חלקם עונו ונרדפו ובמקרה הטוב הוחרמו. אלו הבאים מהחשיכה  מסתירים מהאדם את האמת לגבי מהותו על מנת לצבור כח מכיון שכאשר האדם יודע שאלוהים לבש את דמותו אין לו צורך בדברים חיצוניים או במורים חיצוניים או אנשי דת שישמשו כמתווכים בינו לבין אל "חיצוני". הבדיחה הקוסמית מוצאת את ביטויה בכך שרבים מהאנשים שנוהים אחר דתות לא מאמינים בכלל בקיומו של האל מאחר והם מאמינים בדבר חיצוני ומסירים מעצמם כל אחריות לגבי חייהם.

 בחזרה לרשימת המאמרים
מבצעים

6 תשלומים בכל קנייה

10% הנחה על פריט שני

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות© NTT - מערכות ניהול תוכן
< /BODY>