חיפוש מהיר
מחיר: עד ש"ח
כניסה לסיטונאים
כניסה למשתמש קיים
זכור אותי במחשב זה

שכחתי סיסמא
הרשמה למשתמש חדש
חדשות
מוצר החודש
10 הספירות

10 הספירות מהוות את מבנה היסוד של הקבלה, החכמה הרוחנית העתיקה בעולם. כל אחד מאיתנו נולד עם פוטנציאל, וחכמת הקבלה עוזרת לנו לממשו. חכמת הקבלה נועדה לכולם, ויוצרת אחדות בעולם. כל אחת מהספירות מייצדת מימד אחר, המאפשר להבין את מהות החיים, לקבל את החיים ואת המבחנים שהיקום מעמיד לנו.

עץ הספירות הינו מערך אנרגטי סכמאתי שהועבר לבני האדם בתחילת העידן כדי שתהיה לנו הבנה בסיסית על הכוחות הפועלים בבריאה. עץ הספירות משול למפה, אך בניגוד למפה ארצית שמראה מרחב, עץ הספירות הוא מפה של סוגי אנרגיות, אנרגיות שנמצאות בבריאה. כמו שיש באוויר שאנחנו נושמים תערובת של חמצן וחנקן, אבל הם נפרדים מבחינת ההרכב הכימי, כך הספירות סובבות בחלל הבריאה, כולם משולבות, אך נותרות נפרדות.
עץ הספירות הוא מפה אחת שיכולה לשמש להתמצאות בדברים רבים, מהבריאה כולה ועד למחשבה בודדת- כולם יכולים להיות מאופיינים בצורה כל שהיא דרך עץ הספירות.
לנו, כנשמות עץ הספירות חשוב כמייצג של חלקי הנשמה.
בעידן החומר, הנשמות חוות בצורה מפוצלת. הנשמה, כאנרגיה אין סופית חווה בו זמנית בכל גלגול, באין ספור עולמות שונים. העולמות הללו מיוצגים לנו על ידי עשר הספירות, כאשר כל אחד מהספירות מייצג לנו עולם חוויה שונה, אשר המלכות היא העולם החומרי הדחוס.
החלקים אינם מבודדים, בין חלקי הנשמה יש אין סוף של תשדורות, אלה נמצאים בתקשורת מתמדת,
כמו שהאיברים בגוף שלנו מחוברים על ידי מערכת העצבים שהיא מערכת התקשורת של הגוף שלנו- אלו הנתיבים שנמצאים בעץ הספירות. ישנם עשרים ושניים נתיבים כאשר כל אחד מהם משויך לאות אחרת באלף בית העברי. כל אחד מהחלקים חווה מציאות שונה, כאשר החלק שחווה במלכות (הגוף הפיזי) הוא חווה את הסיכום של כל החוויות.
 10 הספירות, מהכתר ועד למלכות מראות את 10 ההתגלויות, כל אחת מהספירות מייצגת מימוש מסוים של הכוחות הפועלים בבריאה (היסודות). הספירות הם הבסיס של הבריאה ובהם הנשמה חווה את המציאויות שלה.
הספירות מחוברות אל המספרים מכיוון והמספרים הם הפוטנציאלים שעליהם ממומשת היצירה של הנשמות,  שהיא מיוצגת על ידי האותיות.
 10 הספירות הם 10 צורות העבודה של האלוהים, כאשר כל ספירה מייצגת חוויה שונה לחלקי הנשמה שלנו, ובכך מושג גיוון רב בחוויה שלא היה יכול להיות מושג אם היינו חווים כנשמה שלמה.
עשר הספירות מחולקות במגוון צורות שבאים ומראים לנו את מגוון הכוחות הנמצאים.
ראשית, עץ הספירות מחולק לעולמות של נתינה (כתר, חכמה ובינה) שהם העולמות בהם נמצאים הפוטנציאלים, ותפקידם הוא לחלק את האנרגיות לשאר הספירות. ולעולמות של קבלה (חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות) שהם מקבלים את האנרגיה מעולמות הנתינה ובהם החוויה היא יותר "ממשית" מאשר בעולמות הנתינה בהם החוויה היא יותר חסרת מימוש. בקבלה, עולמות הנתינה נקראים "ג' עליונות" ועולמות הקבלה נקראים "ז' תחתונות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 בחזרה לרשימת המאמרים
מבצעים

6 תשלומים בכל קנייה

10% הנחה על פריט שני

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות© NTT - מערכות ניהול תוכן
< /BODY>